Охорона праці – на контролі профспілок Чернігівщини

Охорона праці – на контролі профспілок Чернігівщини

Охорона праці – на контролі профспілок Чернігівщини27 квітня, напередодні Всесвітнього дня охорони праці у залі президій Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (далі – ФПО) за участю голови ФПО Ігоря Москаленка та головного технічного інспектора праці Федерації Людмили Ніценко відбулося засідання «круглого столу» за темою «Захищене і здорове покоління».

В роботі круглого столу взяли участь начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко,  керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Володимир Нашиванько, посадові особи місцевих органів державної виконавчої влади, представники підприємств міста Чернігова і області, представники засобів масової інформації, громадськість.

В ході засідання «круглого столу» було викладено основні тези звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні, доведено статистику нещасних випадків на підприємствах області та їх основні причини.

Охорона праці – на контролі профспілок ЧернігівщиниПід час дискусії за участю запрошених представників бізнесу, учасники засідання порушили ряд надважливих на сьогодні проблем: цільової підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств, залучення молоді до виробничого процесу, створення комплексу стимулів і заохочень. Не обійшли увагою і питання видів і методів взаємодії та співпраці зацікавлених у цьому суб’єктів – власне роботодавців, закладів освіти, органів влади. Вирішення цього завдання, на думку присутніх, потребує комплексного підходу: удосконалення законодавчої і нормативно-правової бази, розробку відповідних освітньо-кваліфікаційних програм, впровадження на підприємствах новітніх технологій тощо.

Представники підприємств області, у свою чергу, поділилися досвідом залучення молодих кадрів – роботи з випускниками середніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, підготовки молодих працівників безпосередньо на виробництві, організації навчання, підвищення кваліфікації, соціально-побутове забезпечення молоді.

Підсумовуючи роботу, учасники дійшли висновку, що тільки об’єднавши зусилля сторін – а саме влади, профспілок, роботодавців та контролюючих органів можна домогтися позитивних зрушень у цій надважливій для життя та здоров’я людини сфері – охороні праці.

Охорона праці – на контролі профспілок Чернігівщини

Охорона праці – на контролі профспілок Чернігівщини

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *