Засідання організаційної комісії Ради Федерації профспілок України в Чернігові
20-21 лютого 2019 року на базі Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок відбулося засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи та розвитку профспілкового руху.
Головували на заході Василь Дудник – голова Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України, голова комісії та Євген Драп’ятий – заступник Голови ФПУ.
Участь у засіданні комісії також узяв Ігор Москаленко – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.
На розгляд Комісії було внесено такі питання:
- Про виклики та загрози профспілковому руху і завдання ФПУ, її членських організацій у сучасних умовах
- Про внесення змін до Статуту Федерації профспілок України щодо нових принципів формування виборних органів ФПУ – Ради та Президії на виконання постанови VII З’їзду ФПУ від 24.03.2016 № 7з–7
- Про внесення змін до положень про нагороди і відзнаки ФПУ («Заслужений працівник профспілок України», «Профспілкова звитяга», «Профспілкова відзнака», «За розвиток соціального партнерства», Почесна грамота ФПУ, Подяка Голови ФПУ)
- Про пропозиції щодо внесення змін до постанови Президії ФПУ від 13.12.2006 № П–8–8 «Про звітність членських організацій ФПУ»
- Про досвід роботи Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки по створенню галузевої первинної профспілкової організації в об’єднаній територіальній громаді.
Найбільше дискусій розгорілося серед для членів Комісії стосовно завдань профспілкових організацій у сучасних умовах, враховуючи низку загроз і викликів профспілковому руху та щодо змін Статуту ФПУ з новим порядком формування виборних органів ФПУ – Ради та Президії.
Врешті члени Комісії змогли виробити спільне бачення з вирішення більшості актуальних питань профспілкового життя. Доопрацьовані проекти постанов Ради ФПУ щодо загроз і викликів профспілкового руху та щодо змін Статуту ФПУ будуть внесені на розгляд Президії та Ради ФПУ.
Члени Комісії також ознайомилися із досвідом роботи Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки (голова Тетяна Матвєєва) по створенню галузевої первинної профспілкової організації в об’єднаній територіальній громаді. Комісія схвалила досвід роботи Чернігівської обласної організації освітян щодо реформування своїх профспілкових структур в умовах створення об’єднаних територіальних громад та рекомендувала його для розповсюдження.
Наступного дня учасники заходу відвідали Деснянську об’єднану територіальну громаду, де зустрілися із керівником та профспілковим активом.
За інформацією Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями Федерації профспілок України