Профспілки Чернігівської та Гомельської областей відкривають нову сторінку транскордонної співпраці
5 жовтня Чернігівщину відвідала делегація Гомельського обласного об’єднання профспілок. З цієї нагоди в приміщенні Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій (ФПО) Чернігівської області була проведена зустріч на представницькому рівні.
На спільне засідання за участю голови ФПО Ігоря Москаленка та членів Президії були запрошені заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова та заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий. В рамках заходу була проведена дискусія на тему «Профспілки Білорусі та України сьогодні. Роль профспілок у захисті соціально-економічних прав та інтересів трудящих».
За результатами зустрічі лідерами профспілкових об’єднань двох областей була підписана угода про співпрацю. Документ своїми підписами затвердили Ігор Москаленко (Чернігів, Україна) та Олексій Неверов (Гомель, Республіка Білорусь).
“Відстоювання соціальних гарантій, підвищення мінімальних зарплат і пенсій, прожиткового мінімуму. Ці питання турбують сьогодні профспілки, як і в усі роки історії їх існування. Саме на це буде спрямована подальша робота сторін. Головне — обмінятися досвідом у цьому напрямку і налагодити дружні взаємовідносини” — про це каже голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко.
Присутній заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий, розповів про соціально-економічний стан працюючих напередодні Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю. Також він озвучив вимоги, з якими профспілки підходять до проведення всеукраїнської акції протесту.
Учасники зустрічі провели дискусію щодо сучасних практики та методів організації навчання профспілкового активу в Україні та Білорусі. Директор Чернігівського НМЦ Тетяна Осадча розповіла про діяльність Центру, який протягом останніх років набув, дійсно, всеукраїнського статусу: “Наразі Чернігів є новатором в системі профспілкового навчання в Україні, першим впроваджуючи передові методики навчання, розробляючи актуальні теми тренінгів та залучаючи до навчання усі галузеві профспілки із Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня нашої держави”.
До цієї розмови підключилася Лариса Ровчак — директор Департаменту профспілкового руху і зв’язків з громадськими організаціями Федерації профспілок України, яка зробила огляд системи профнавчання всієї країни.
Також білоруські гості розглянули можливості навчання в Чернігівському Навчально-методичному центрі профспілок і тепер мають бажання впроваджувати нові методики в свою діяльність. Як зазначив Олексій Неверов, такі заходи дозволяють обмінятися практичним досвідом та збагатити власний арсенал методів профспілкової боротьби.
Наприкінці насиченого дня білоруські гості мали змогу відвідати одне з провідних підприємств міста — Чернігівський Пивзавод ВАТ “САН ІнБев Україна”, ознайомитися з діяльністю профспілкової організації, а також отримати враження від туристичного потенціалу Чернігівщини.