Чернігів визначає навчальні пріоритети на 2017 рік
Днями відбулося перше цього року засідання навчально-методичної ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Коло питань, які були розглянуті можна розділити на два великі блоки: підведення підсумків роботи та планування діяльності системи профспілкової освіти.
Засідання відкрив Ігор Москаленко — голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, голова Навчально-методичної ради ФПО.
Щодо виконання програми навчання профспілкових кадрів і активу за 2016 рік виступила Тетяна Осадча — директор підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, заступник голови Навчально-методичної ради ФПО.
За словами директора НМЦ профспілок, за минулий рік було проведено 100 освітніх заходів для профспілкових кадрів і активу та членів профспілок. Загалом у цих заходах взяло участь – 4628 спілчан.
Далі Тетяна Василівна більш докладно розповіла про результати 2016 року. Серед них можна виокремити: охоплення навчанням всіх категорії профспілкового активу членських організацій області, збільшилась кількість навчальних груп членських організацій ФПУ (не з Чернігівської області), впровадження нових навчальних програм та проектів, залучення до проведення навчання нових тренерів, активне використання соціальних мереж та інтернет-сервісів.
Окрім цього на засіданні були розглянуті наступні питання:
- “Про затвердження програми навчання профспілкових кадрів і активу на 2017 рік”;
- “Про заходи до проведення 2017 року — Року первинної профспілкової організації”;
- “Про проведення навчання з питань охорони праці”;
- “Про проведення фахової дискусії до Дня соціальної справедливості”;
- “Про нові програми та семінари”.
Результатом обговорення стало прийняття рекомендацій навчально-методичної ради ФПО. Серед іншого, в них передбачено:
- в зв’язку з масштабними змінами в трудовому та податковому законодавстві — посилити інформаційно-просвітницьку роботу в членських організаціях ФПО;
- активізувати роботу з проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці членами виборних органів профспілкових організацій обласного рівня;
- в організації інформаційних заходів зробити акцент на використання вебінарів, як найбільш доступної форми роботи;
- продовжити розробку нових тематик, навчальних програм та форм проведення навчання, у відповідності до запитів членських організацій;
- а також багато інших конкретних заходів.